Matka i córka okradły bank na prawie 4,5 mln złotych

Matka i córka okradły bank na prawie 4,5 mln złotych

Bank zauważył, że rozliczenia 40latki z Wrocławia zawierają pewne nieścisłości. Gdy jego pracownicy złożyli zawiadomienie, policja rozpoczęła procedury. Mundurowi szybko wykryli, że kobieta regularnie okrada bank. Doszło do ponad 2500 transakcji, w wyniku których udało jej się wyprowadzić 4,5 mln złotych.

Napady na bank w filmach a w rzeczywistości

Każdy kiedyś oglądał jakiś film o napadzie na bank. W umyśle nie jednego młodzieńca rosło wyobrażenie na temat dorobienia się grubej sumy w ten sposób. Nie ma się co dziwić. Wyjście z banku z dużą sumą pieniędzy to bardzo kusząca fantazja. W końcu kto nie chciałby pieniędzy za darmo.

Co grozi za oszukanie banku?

Oszukiwanie banku to bo bardzo poważne przestępstwo. Im większa suma pieniędzy, jaką uda nam się wyłudzić, tym surowsza będzie kara. W przypadku gdy mamy do czynienia z milionami złotych, sprawcy zazwyczaj nie udaje się uniknąć więzienia.

Niektórym potencjalnym złodziejom może się wydawać, że jeśli zostaną zatrzymani, to po prostu zwrócą pieniądze. Tak to jednak nie działa. Wyprowadzenie dużych sum już jest przestępstwem samo w sobie. Nawet jeśli wszystko zwrócimy i uznamy, że nic się nie stało, to i tak przestępstwo już się dokonało. A my musimy pogodzić się z wizją odsiedzenia kary.

To nie pierwsza skuteczna akcja policji w stolicy Dolnego Śląsku. Niedawno funkcjonariuszom udało się rozbić gang handlujący sterydami.