Policja z Wrocławia zatrzymuje kierowcę taksówki, który mógł handlować narkotykami

Policja z Wrocławia zatrzymuje kierowcę taksówki, który mógł handlować narkotykami

Oficerowie służb porządkowych z Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec podjęli interwencję przeciwko taksówkarzowi, który wydawał się być zaangażowany w coś więcej niż tylko transport pasażerów. W wyniku spotkania z 24-letnim mężczyzną, policjanci odnaleźli nielegalne substancje. Dochodzenie prowadziło ich do mieszkania podejrzanego, gdzie znaleziono więcej narkotyków i przedmioty sugerujące, że mężczyzna mógł być zaangażowany w sprzedaż narkotyków. Jeśli zostanie skazany, grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Podczas jednej z nocnych patroli, funkcjonariusze zauważyli taksówkę, która wcześniej budziła ich podejrzenia. Po zatrzymaniu pojazdu i przeprowadzeniu kontroli okazało się, że kierowca dobrowolnie przekazał funkcjonariuszom posiadaną marihuanę.

To jednak nie koniec odkryć. Podejrzewając, że mężczyzna może posiadać więcej narkotyków, stróże prawa przeszukali jego mieszkanie. Tam natrafili na kolejne partie zakazanych substancji – kokainę, tabletki ekstazy, a także znaczną sumę gotówki, która najprawdopodobniej pochodziła z nielegalnych działań. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 1120 jednostek handlowych narkotyków i ponad 7 tysięcy złotych w gotówce.

Suspekt został oskarżony o posiadanie nielegalnych substancji w dużych ilościach, co może skutkować karą do 10 lat pozbawienia wolności.