Piłkarki z Wrocławia poległy w Ekstralidze

Piłkarki z Wrocławia poległy w Ekstralidze

W świecie kobiecej piłki nożnej rozpoczął się właśnie nowy sezon Ekstraligi. Niestety nie zaczął się on dobrze dla zawodniczek z Wrocławia. Przegrały z Górnikiem Łęczna 2:1. Mimo że w meczu charakteryzowały się bardzo dobrą kondycją i umiejętnościami, to nie udało się pokonać rywala. A był on naprawdę silny.

Robert Makarewicz, który trenuje drużynę z Łęcznej, przyznaje, że jego zawodniczki są świetne w ofensywie. Rzeczywiście, obserwując ich popisy można dojść do podobnego wniosku. Nie jest to niestety dobra informacja dla ich przeciwniczek i przekonała się o tym drużyna z Wrocławia.

Gwiazdami tego spotkania były Oliwia Rapacka i Kamila Czudecka, które strzeliły niezwykłe gole w kolejno 51. i 63. minucie meczu. Wrocławiankom udało się jednak zdobyć jeden punkt, za co odpowiedzialna była Milena Kazanowska.

Co poszło nie tak?

Piłkarski z Wrocławia niestety nie dały sobie rady tym razem. Czy problemem była słaba kondycja? Jeśli tak, to można podejrzewać, że winę tutaj ponosi trener, który nie uniósł ciężaru ligi. Trzeba jednak pamiętać, że mieliśmy do czynienia z bardzo silnym rywalem, a to zdecydowanie nie ułatwiło sprawy.

Piłka nożna kobiet

Piłka nożna rozpala serca kibiców nieprzerwanie od dziesięcioleci. Ale zazwyczaj są to rozgrywki mężczyzn. A co z paniami? Panuje powszechny mit, że kobieta do gry w piłkę się nie nadaje. Nie ma to jednak zbyt wiele wspólnego z prawdą, gdyż jest na świecie cała masa utalentowanych piłkarek, które doskonale wiedzą jak strzelić gola.

Problem polega głównie na tym, że kobieca piłka nie może liczyć na tak duży sponsoring jak w przypadku tradycyjnych rozgrywek. Oznacza to, że kobiece drużyny statystycznie zawsze będą miały słabszych trenerów oraz mniejsze możliwości rozwoju. Być może w przyszłości się to zmieni, ale na razie jednak męska forma tej dyscypliny wydaje się dominująca.

Czym jest ekstraliga w kobiecej piłce nożnej?

Wszyscy polscy kibice znają pojęcie ekstraklasy. Ale o ekstraklasie mowa w męskiej piłce nożnej. W rozgrywkach kobiet istnieje zaś termin ekstraliga i jak sama nazwa wskazuje jest to najwyższa liga, w jakiej mogą znaleźć zawodniczki danej drużyny.

Rozgrywki sportowe we Wrocławiu

Zachęcamy do tego, aby śledzić wydarzenia sportowe we Wrocławiu, bo w trakcie sezonu naprawdę dużo się dzieje. Nie tylko Odra Wodzisław prezentuje swoje prawdziwe wyczyny na murawie, ale też warto zapoznać się ze stanem siatkówki i piłki ręcznej. Pieniądze, jakie na przestrzeni lat trafiały do lokalnych drużyn, nie poszły na marne.

Sport w stolicy Dolnego Śląska tak się rozwinął, że kibice z całej Polski doskonale zdają sobie sprawę. Kiedy tylko któraś z krajowych drużyn wie, że będzie wkrótce zmagać się z wrocławianami, to jest to znak, że łatwo nie będzie. 

Więcej informacji z Wrocławia znajdziesz na halowroclaw.pl.