Gang handlujący sterydami rozbity. Skuteczna akcja policji

Gang handlujący sterydami rozbity. Skuteczna akcja policji

Gang handlujący sterydami w rękach policji

Gang handlujący sterydami we Wrocławiu stracił właśnie swoją siłę, gdyż policji udało się zatrzymać jego członków. Mózgiem operacji był 59-latek, który sprzedawał sterydy w swojej własnej siłowni. Co ciekawe, handlował on również na szerszą skalę, a swój lokal traktował jako pewnego rodzaju hurtownie. Oprócz niego udało się zatrzymać 49-letniego mężczyznę, którzy już w momencie zatrzymania miał w swoim krwiobiegu nielegalnie nabyte środki.

Mężczyźni bardzo skutecznie radzili sobie w swoim biznesie, ale niestety wszystko ma swój koniec. Musieli w końcu wpaść i odpowiedzieć za wszystko, co do tej pory narobili. Policja nie tylko tylko zabezpieczyła substancje ale także pieniądze. Można więc spodziewać się, że przestępcy nie zobaczą już tego, co udało im się zarobić podczas trwania ich procedery. Sprawa jest dobrym przykładem tego, że przestępstwo nie zawsze opłaca i może lepiej czasem rozważyć uczciwy zarobek.

Nawet 3 lata za nielegalny obrót substancjami

Funkcjonariusze bardzo poważnie potraktowali operację i przeszukali wszystkie własności 59-latka. Sprawdzono nie tylko jego mieszkanie, ale też samochód. Znaleźli tam między innymi leki, które nabyto w sposób nielegalny. Kwestię te reguluje Ustawa Prawo Farmaceutyczne. Zgodnie z art. 124 tego aktu prawnego mężczyzna złamał prawo, za które może czekać go odsiadka. Jeśli sąd zadecyduje o najwyższym wymiarze kary, to podejrzany spędzi w więzieniu trzy lata.