Poczuj się jak podczas spadania w przestworzach! Na ekscytującą rozrywkę zaprasza tunel aerodynamiczny we Wrocławiu

Poczuj się jak podczas spadania w przestworzach! Na ekscytującą rozrywkę zaprasza tunel aerodynamiczny we Wrocławiu

Spadanie z zawrotną prędkością można poczuć nie tylko podczas skoku spadochronowego. Alternatywa to lot w tunelu aerodynamicznym.

Uczucie spadania bez żadnych ograniczeń przez długi czas było zarezerwowane wyłącznie dla profesjonalnych skoczków spadochronowych. Następnie stało się dostępne także dla amatorów dzięki skokom ze spadochronem w tandemie. Teraz jest jeszcze trzecia opcja – to tunel aerodynamiczny. Teraz z takiej atrakcji można skorzystać także we Wrocławiu!

Jak działają tunele aerodynamiczne?

Aerotunel, czyli tunel aerodynamiczny to rodzaj konstrukcji, w której umieszczone są duże wentylatory. Za ich pomocą można rozpędzić strugi powietrza do zawrotnych prędkości – nawet ponad 300 km/h. Znajdująca się wtedy wewnątrz tunel osoba może unieść się w powietrze, a efekt ten podobny jest do spadania. Właśnie dlatego aerotunele określane są również jako symulatory swobodnego spadania.

Korzystanie z tunelu aerodynamicznych jest bezpieczne – są one budowane z naciskiem na uzyskanie maksymalnej ochrony dla uczestników, dlatego wykorzystują specjalne siatki oraz inne zabezpieczenia. W trakcie lotu należy także nosić kask z goglami oraz kombinezon.

Kiedyś tunele aerodynamiczne były zarezerwowane jedynie dla spadochroniarzy, którzy ze względu na panujące w nim warunki korzystali z nich jako miejsce ćwiczeń. Teraz jednak tunele są otwarte dla każdego, kto chciałby poczuć adrenalinę jak podczas spadania z wysokości kilku tysięcy metrów.

Kto może wziąć udział w locie w aerotunelu?

Do lotu w tunelu aerodynamicznym nie trzeba żadnego szczególnego przygotowania, dlatego też nie wymagają one długich szkoleń, treningów oraz badań lekarskich. To powoduje, że są one tak łatwo dostępne i niesamowita rozrywka, jaką oferują, jest praktycznie na wyciągnięcie ręki.

Warto jednocześnie pamiętać, że tunel aerodynamiczny ma także określone przeciwwskazania. Przede wszystkim z lotów nie powinny korzystać osoby, które nie mogą uprawiać innych sportów, na przykład z poważnymi chorobami ogólnoustrojowym, po urazach i zabiegach. Loty są też przeciwwskazane dla kobiet w ciąży, osób z epilepsją oraz pod wpływem środków odurzających.

Jak lot w tunelu aerodynamicznym?

Pierwszym krokiem potrzebnym do wzięcia udziału w locie w tunelu aerodynamicznym jest zarezerwowanie dla siebie dogodnego terminu. Tunel aerodynamiczny Profly we Wrocławiu posiada własną stronę internetową, na której można łatwo i szybko wykonać swoją rezerwację.

Po wykonaniu rezerwacji i opłaceniu lotu na podany adres e-mailowy otrzymuje się dokładne informacje o tym, jak przygotować się do lotu, a także kiedy na niego przybyć. Przed lotem uczestnik bierze udział w krótkim szkoleniu, w trakcie którego dowiaduje się o tym, jak zachowywać się wewnątrz tunelu. Także odbiera potrzebne wyposażenie – kombinezon, kask oraz zatyczki do uszu.

Standardowy czas lotu w tunelu aerodynamicznym to 3 minuty. Z pozoru może wydawać się, że to niewiele, ale tak naprawdę dla początkującej osoby to wystarczający czas, aby przeżyć niesamowitą przygodę. Oczywiście, można również zdecydować się na dłuższy lot, na przykład trwający 6 minut. Działający we Wrocławiu aerotunel ma atrakcyjne promocje dla osób, które wykupią kilka lotów dla siebie lub razem z rodziną, znajomymi.

Jako że tunel aerodynamiczny Profly we Wrocławiu jest przeszklony, można robić zdjęcia i kręcić filmy osobom znajdującym się w środku. Tunel udostępnia także własne materiały dla osób, które chciałyby udokumentować swój wyczyn.

Ile kosztuje lot w tunelu aerodynamicznym?

Za niesamowitą przygodę, jaką zapewnia lot w tunelu aerodynamicznym, wcale nie trzeba płacić bardzo dużo. Ceny rozpoczynają się już od 239 złotych za 3-minutowy dla osób poniżej 18. roku życia, natomiast za lot dla osoby dorosłej trzeba zapłacić 269 złotych. W przypadku wykupienia czterech lotów dla dwóch osób należy zapłacić 509 złotych.

Tunel aerodynamiczny we Wrocławiu pozwala również na wykupienie vouchera upominkowego, który można podarować jako prezent, na przykład na urodziny albo na wieczór kawalerski lub panieński.