Partia Hołowni opowiada się za zamknięciem kopalni Turów

Partia Hołowni opowiada się za zamknięciem kopalni Turów

Partia Hołowni opowiada się za zamknięciem kopalni Turów

Jak już wspominaliśmy, pojawiły się ostatnio kontrowersje związane z kopalnią Turów na Dolnym Śląsku. Chodziło wymuszenie na Polsce natychmiastowe zatrzymanie wydobycia węgla w tej kopalni. Wnieśli o to Czesi, którzy twierdzą, że działanie polskiej kopalni wpływa negatywnie na glebę po czeskiej granicy.

Niektórzy polscy politycy jednak uważają, że nie ma nic złego w tym, że Unia narzuca nam swoje decyzje. Nawet jeśli te decyzje dotyczą zarządzania naszymi kopalniami, a ta właśnie dotyczy. Możemy to zauważyć na przykład u członków partii Szymona Hołowni, którzy stwierdzają, że wstrzymanie pracy w Turowie będzie dla nasz korzystne, gdyż pomoże nam uniknąć kar finansowych ze strony TSUE.

Katarzyna Jagiełło o decyzji TSUE

– Były też takie przypadki, kiedy nakazano zatrzymanie kopalni i elektrowni do momentu rozwiązania problemu. Wydaje się, że to powinno być w interesie Polski (…) Należałoby zadbać o mieszkańców, dobrze się z nimi komunikować, być w zgodzie z Unią Europejską, negocjować z Czechami (…) w tej chwili należałoby wygasić konflikt i dostosować się do prawa – stwierdza Katarzyna Jagiełło, pracująca przy zielonym programie Polski 2050.

Partia Hołowni pojawiła się w polskiej polityce jako efekt kandydatury Szymona Hołowni na urząd  Prezydenta Polski. Polska 2050 charakteryzuje się łączeniem kilku różnych myśli politycznych, co przyciąga do niej osoby z różnych środowisk.