Strona główna Aktualności Piekarnia na Nadodrzu uratowana!

Piekarnia na Nadodrzu uratowana!

32
0

Los znanej wrocławskiej piekarni „Złoto Nadodrza” stanął pod znakiem zapytania po tym jak miasto zaplanowało sprzedaż kamienicy przy ul. Henryka Pobożnego 20. Piekarnia działa w tym miejscu od 1979 roku i jak się właśnie okazało, na szczęście nic się nie zmieni w tej sprawie.

Z związku z tym, że stan kamienicy, w której znajduje się piekarnia jest na tyle zły, postanowiono wykonać generalny jej remont. Niestety koszt remontu kamienicy przekracza możliwości budżetowe miasta, dlatego postanowiono kamienicę sprzedać. W wysiedlonej już od dawna kamienicy została tylko działająca od 40 lat piekarnia „Złoto Nadodrza”. Zbyt krótki czas wypowiedzenia zwiastował kłopoty piekarni ze znalezieniem nowego lokum w tym czasie. Obawiano się więc, że piekarnia zostanie zamknięta.

Na szczęście mieszkańcy Nadodrza i aktywiści zebrali ponad 2000 podpisów pod petycją w obronie ulubionej piekarni wrocławian. W rezultacie właściciel piekarni przedłużył umowę na wynajem o kolejny rok i zaproponował nową lokalizację. „Złoto Nadodrza” ma więc aż 19 miesięcy na przeprowadzkę do nowego miejsca do oddalonej o 150 m kamienicy na ulicy Jagiellończyka.