Napad na niepełnoletnich

Napad na niepełnoletnich

Nawet 12 lat więzienia grozi mężczyźnie, który podając się za policjantowi groźbami oraz przemocą wyłudził od nastolatka telefon komórkowy.

Wpadł, bo za ofiary wybrał nastolatków

Policjanci bez większych problemów namierzyli podejrzanego, którym okazał się mieszkaniec powiatu oleśnickiego. Po przekazaniu go prokuraturze, ta złożyła wniosek o tymczasowe jego aresztowanie na okres trzech miesięcy. Sąd przychylił się do tej prośby. Do rozboju doszło przed jedną ze szkół na terenie gminy Olszyna. Podejrzany zaczepił dwóch zmierzających w kierunku placówki nastolatków, a następnie, podając się za stróża prawa, zmusił jednego z chłopaków do oddania mu telefonu. Chłopcy, choć zastraszeni, natychmiast po wejściu do szkoły poinformowali o fakcie dyrekcję, a do szkoły wezwana została policja – ta prawdziwa.

Policjanci nie mieli problemów z wytypowaniem sprawcy. Do sprawy zostały zaangażowane wszystkie wolne patrole i przestępca już wkrótce po zgłoszeniu został złapany. Okazał się nim być 36-letni mieszkaniec Powiatu Oleśnickiego, przy którym znaleziono również broń.

Mundurowi zebrali odpowiedni materiał dowodowy, potwierdzający, że to ten mężczyzna dopuścił się zabronionego czynu.Teraz grozi mu aż do 12 lat spędzonych za kratkami.