Piekarnia na Nadodrzu uratowana!

Piekarnia na Nadodrzu uratowana!

Los znanej wrocławskiej piekarni „Złoto Nadodrza” stanął pod znakiem zapytania po tym jak miasto zaplanowało sprzedaż kamienicy przy ul. Henryka Pobożnego 20. Piekarnia działa w tym miejscu od 1979 roku i jak się właśnie okazało, na szczęście nic się nie zmieni w tej sprawie.

Z związku z tym, że stan kamienicy, w której znajduje się piekarnia jest na tyle zły, postanowiono wykonać generalny jej remont. Niestety koszt remontu kamienicy przekracza możliwości budżetowe miasta, dlatego postanowiono kamienicę sprzedać. W wysiedlonej już od dawna kamienicy została tylko działająca od 40 lat piekarnia „Złoto Nadodrza”. Zbyt krótki czas wypowiedzenia zwiastował kłopoty piekarni ze znalezieniem nowego lokum w tym czasie. Obawiano się więc, że piekarnia zostanie zamknięta.

Na szczęście mieszkańcy Nadodrza i aktywiści zebrali ponad 2000 podpisów pod petycją w obronie ulubionej piekarni wrocławian. W rezultacie właściciel piekarni przedłużył umowę na wynajem o kolejny rok i zaproponował nową lokalizację. „Złoto Nadodrza” ma więc aż 19 miesięcy na przeprowadzkę do nowego miejsca do oddalonej o 150 m kamienicy na ulicy Jagiellończyka.