Wrocław: Z przeszłości komisariatu pozostała tylko pustka. Co powstanie na tym terenie?

Wrocław: Z przeszłości komisariatu pozostała tylko pustka. Co powstanie na tym terenie?

Obecnie nie można już dostrzec żadnych śladów po budynku Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto, który znajdował się przy ulicy Trzemeskiej i został niedawno wyburzony. Stan techniczny budynku nie pozwalał na przeprowadzenie remontu, w związku z czym funkcjonariusze postanowili wybudować nową siedzibę na sąsiedniej działce. Następnie postanowiliśmy zbadać, jakie zmiany nastąpią na terenie, gdzie mieścił się stary komisariat – to przecież interesująca lokalizacja w samym sercu Wrocławia!

Po dawnym Komisariacie Policji Wrocław-Stare Miasto przy ulicy Trzemeskiej, będącej boczną Legnickiej, nie pozostało nic więcej niż ogromna dziura i gruz. Młodszy aspirant Paweł Noga z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ujawnił plany dotyczące tego terenu. Zgodnie z nimi, na tym obszarze mają powstać budynki gospodarcze oraz parkingi należące do Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto. Dodatkowo część tego miejsca zostanie przeznaczona na nasadzenia i trawniki.

Warto przypomnieć, że nowy obiekt policji został wybudowany tuż obok miejsca, w którym znajdował się stary. Obecnie pracuje tam 200 funkcjonariuszy z Komisariatu Wrocław – Stare Miasto oraz dodatkowo 100 osób z Zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.