Dolny Śląsk pod lupą kanadyjskich biznesmenów na targach Collision

Dolny Śląsk pod lupą kanadyjskich biznesmenów na targach Collision

Podczas technologicznej giełdy Collision w Toronto, Dolny Śląsk był entuzjastycznie prezentowany przez swoich przedsiębiorców jako miejsce ugruntowane na rynku międzynarodowym, oferujące konkurencyjne warunki prowadzenia biznesu. Kanadyjscy uczestnicy targów byli nie tylko zaciekawieni nowoczesnymi technologiami pochodzącymi z naszego regionu, ale również pytali o klimat dla inwestycji i prowadzenia biznesu na Dolnym Śląsku.

Samorząd województwa dolnośląskiego zdecydował się promować ten region, zabierając do Toronto dziesięciu reprezentantów lokalnych firm technologicznych, które mają potencjał zaistnieć na rynkach międzynarodowych. Wszystko to dzięki specjalistom od konstrukcji dronów, twórców aplikacji mobilnych czy ekspertom ds. cyberbezpieczeństwa z Dolnego Śląska.

Radosław Charytoniuk ze Scanway, firmy znanej z produkcji instrumentów do obserwacji Ziemi i systemów kamer do użycia kosmicznego, opowiadał o ogromnym zainteresowaniu stoiskiem Dolnego Śląska. Goście, widząc młodych, zdolnych ludzi prezentujących innowacyjne narzędzia i produkty na skalę światową, chcieli dowiedzieć się więcej o warunkach prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, szczególnie na Dolnym Śląsku. W tym kontekście, Charytoniuk podkreślił wartość wsparcia ze strony samorządu Dolnego Śląska, które określił jako bezcenne i kluczowe dla sukcesu ich przedsięwzięć.