Zniknięcie telefonu z Cafe Równik we Wrocławiu – apel o zwrot

Zniknięcie telefonu z Cafe Równik we Wrocławiu – apel o zwrot

Niepełnosprawne osoby pracujące w Cafe Równik we Wrocławiu doświadczyły kradzieży. Telefon, którym posługują się w codziennej pracy, został skradziony przez nieznaną osobę. Pracownik o imieniu Piotr, podczas przyczepiania informacji o aranżacji ogródka kawiarni na pobliskich słupach, odłożył telefon na parapet. W tym czasie, ktoś nieznany skorzystał z chwili nieuwagi i zabrał ten sprzęt.

Telefon służył niepełnosprawnym pracownikom do realizacji wielu obowiązków Zajmowali się nim przyjmowanie rezerwacji oraz udzielanie informacji. Także wtedy, gdy Piotr był na dworze, kontaktował się za jego pomocą w sprawie urządzenia ogródka kawiarni.

Kradzież miała miejsce w chwili, gdy Piotr był odwrócony plecami do telefonu, skoncentrowany na swoich obowiązkach. Pracownicy Café Równik często okazują zaufanie do osób postronnych i mogą być niewystarczająco czujni. Interakcja z innymi ludźmi bywa dla nich stresująca, a tym bardziej sytuacja, w której ktoś postanowił wykorzystać ich ufność.

Osoba odpowiedzialna za kradzież może zwrócić telefon, zostawiając go na poczcie znajdującej się w pobliżu kawiarni. Prośba o przekazanie sprzętu do Cafe Równik jest skierowana do pracowników poczty.

Warto przypomnieć, że od 2018 roku w Café Równik przy ulicy Jedności Narodowej działa klubokawiarnia. Zatrudnia ona osoby z niepełnosprawnościami, dla których praca stanowi formę terapii mowy i myślenia.