Neogotycki pałac Stolbergów we Wrocławiu strawiony przez płomienie. Wielogodzinna walka straży pożarnej z ogniem

Neogotycki pałac Stolbergów we Wrocławiu strawiony przez płomienie. Wielogodzinna walka straży pożarnej z ogniem

W niedzielny wieczór, na terenie Wrocławia, wybuchł potężny pożar, który strawił neogotycki pałac Stolbergów znajdujący się na Świniarach przy ulicy Pęgowskiej. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o tym zdarzeniu około godziny 20:30. Na miejscu interweniowało wtedy szesnaście zastępów straży pożarnej. Rzecznik wrocławskiej straży pożarnej Damian Górka przekazał informacje, że najprawdopodobniej nie doszło do żadnych ofiar w ludziach. Jak donoszą mieszkańcy sąsiednich osiedli, dym był widoczny z odległości kilku kilometrów.

Aktualizacja wydarzeń nastąpiła 16 czerwca o godzinie 23:15 – akcja gaśnicza nadal trwała. Czytelnicy donosili, że dym jest jeszcze zauważalny z dużych odległości.

Dopiero nad ranem 17 czerwca, o godzinie 6:37 zakończyła się ogromna akcja gaśnicza prowadzona przez strażaków. Informacje przekazane przez rzecznika straży pożarnej mówią, że dziewiętnaście zastępów brało udział w gaszeniu płomieni niszczących pałac.

17 czerwca, o godzinie 9:58, Damian Górka informował, że o 9:30 interweniowały na miejscu jeszcze dwa zastępy. Powodem była informacja o zawaleniu się belek stropowych oraz dym wydobywający się z budynku. Na szczęście sytuacja została opanowana. Wiadomo już, że ogniem został strawiony dach, strop na wysokości drugiej i trzeciej kondygnacji oraz ściany budynku.