24-letni złodziej z Wrocławia odpowiedzialny za blisko 50 przestępstw stanie przed sądem

24-letni złodziej z Wrocławia odpowiedzialny za blisko 50 przestępstw stanie przed sądem

Za niewiarygodną serię kradzieży, zrealizowaną na obszarze Wrocławia, odpowiadać będzie młody mężczyzna. Funkcjonariusze ze wrocławskiego komisariatu z dzielnicy Krzyki postawili 24-latkowi aż 50 zarzutów, w tym 41 związanych z kradzieżą różnych elementów wyposażenia samochodów. Złodziej musi liczyć się z perspektywą spędzenia nawet dziesięciu lat za kratami.

Ten niezwykle aktywny przestępca został zatrzymany przez policję w miejscowości Pieńsk, leżącej blisko niemieckiej granicy. Śledczy odnotowali, że mężczyzna celował przede wszystkim w samochody zaparkowane na terenie takich dzielnic Wrocławia jak Krzyki. Lusterka i ich wkłady, tablice rejestracyjne oraz elementy radarów były najczęściej kradzionymi przedmiotami – opowiada Rafał Jarząb, reprezentujący Komendę Miejską Policji we Wrocławiu. Podczas przeszukania pojazdu należącego do podejrzanego, funkcjonariusze znaleźli nie tylko skradzione przedmioty, ale również narzędzia służące do ich demontażu.

Biorąc pod uwagę fakt, że mężczyzna przyznał się do wielu kradzieży, a także ilość postawionych mu zarzutów, sprawa ma charakter długofalowy i dynamicznie się rozwija. Prócz 41 zarzutów o kradzież, 24-latek usłyszał jeszcze kilka innych oskarżeń, co potencjalnie zwiększa jego karę do dziesięciu lat pozbawienia wolności.