Awaria na terenie Wrocławia: samochód osunął się do stawu w pobliżu ulicy Serowarskiej w Leśnicy

Awaria na terenie Wrocławia: samochód osunął się do stawu w pobliżu ulicy Serowarskiej w Leśnicy

11 maja, w sobotnie popołudnie, o godzinie 18 pojawiało się niepokojące zgłoszenie do służb ratunkowych. Informacja napływająca do nich sugerowała, że doszło do niecodziennego zdarzenia – samochód z osobami w środku miał stoczyć się do jednego z sąsiadujących ze stawów przy ulicy Serowarskiej we Wrocławskiej dzielnicy Leśnica. Bez zwłoki ratownicy zaczęli udawać się w kierunku miejsca opisanego w zgłoszeniu.

Wiadomość o incydencie dotarła błyskawicznie do odpowiednich służb, które natychmiast skierowały swoje siły i środki na miejsce potencjalnego zagrożenia. Te obejmowały Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, jednostki Policji i Straży Pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Po przybyciu na miejsce incydentu okazało się, że informacje były częściowo nieprawdziwe – nikt nie znajdował się wewnątrz pojazdu. Jak podaje Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Dolnego Śląska, samochód stoczył się do stawu bez udziału osób trzecich.

Przypuszcza się, że kierowca marki Audi mógł zapomnieć o zabezpieczeniu pojazdu za pomocą hamulca ręcznego. Dzięki pomocy specjalistycznego sprzętu należącego do Straży Pożarnej, udało się wyciągnąć pojazd z wody. Co więcej, zdarzenie nie spowodowało negatywnych skutków dla środowiska naturalnego – nie doszło do przecieku substancji eksploatacyjnych do wody stawu.