Przewrócone drzewo blokuje ścieżkę na wale przy Odrze, bez ofiar i rannych

Przewrócone drzewo blokuje ścieżkę na wale przy Odrze, bez ofiar i rannych

Do zdarzenia doszło na Biskupinie w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Kożuchowskiej, gdzie olbrzymie drzewo runęło, zasłaniając ścieżkę przy wale Odry. Ta miejska droga jest szczególnie popularna wśród spacerowiczów oraz entuzjastów jazdy na rowerze. Na szczęście, mimo potencjalnej groźby, której niosło za sobą takie wydarzenie, nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Mimo późnej pory popołudniowej, kiedy to drzewo przewróciło się, wiadomości na temat przyczyn tego incydentu są niejasne. Może to być wynikiem podmycia i osłabienia korzeni drzewa przez wodę, ale na chwilę obecną to tylko spekulacje. Zajrzyjcie do naszej galerii zdjęć, aby zobaczyć pełny obraz sytuacji.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez kapitana Damiana Górkę z wrocławskiej straży pożarnej, na miejscu zgromadziły się dwie jednostki ratownicze. Obszar został odpowiednio zabezpieczony. Przewrócone drzewo, mające imponujące rozmiary, całkowicie zastawiło ścieżkę, utrudniając tym samym dostęp i ruch pieszym.

Obecnie strażacy mają za zadanie podzielenie olbrzymiego drzewa na mniejsze fragmenty, aby przywrócić pełną funkcjonalność ścieżki na wale. Prace mogą zająć pewien czas ze względu na wielkość przeszkody.