Internauci wybrali imię dla nowo narodzonej żyrafy w wrocławskim zoo

Internauci wybrali imię dla nowo narodzonej żyrafy w wrocławskim zoo

Na początku kwietnia, w ogrodzie zoologicznym we Wrocławiu, przyszła na świat młoda żyrafa, której teraz nadano imię. Wyboru tego dokonali internauci, którzy zdecydowali spośród kilku opcji zaproponowanych przez opiekunów zwierzęcia. Ostatecznie, zwyciężyło imię Nadira, co jest słowem afrykańskiego pochodzenia i przełożyć można je jako „rzadka” lub „szlachetna”.

Ta mała żyrafa, choć z natury bardzo wysoka, urodziła się trzeciego dnia kwietnia. Jej matką jest Nali i zgodnie z założeniem jej imię również powinno zaczynać się na literę „N”. Tak więc od teraz jej oficjalne imię to Nadira. Ciekawostką jest fakt, że słowo „nadira” pochodzi z suahili – języka używanego głównie w Afryce Wschodniej.

Decyzja o wyborze imienia została podjęta przez internautów dzięki głosowaniu, które odbyło się na oficjalnym profilu wrocławskiego zoo na Facebooku. W ankiecie tej aktywnie uczestniczyło kilka tysięcy osób. Imię Nadira zdobyło największą liczbę głosów, wynoszącą aż 2600, zostawiając tym samym inne propozycje – Nailah, Naima i Nani – daleko za sobą.

Ciekawych zobaczenia małej żyrafy Nadiry na własne oczy zoo zaprasza na codzienne spacery, które zwierzę odbywa w towarzystwie swojej mamy po wybiegu.