Wrocławscy policjanci natychmiastowo udzielili pomocy mężczyźnie po ataku epilepsji

Wrocławscy policjanci natychmiastowo udzielili pomocy mężczyźnie po ataku epilepsji

Na ulicach Wrocławia, funkcjonariusze z miejscowego wydziału kryminalnego patrolujący teren, natknęli się na niecodzienną sytuację. Zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę, którego zachowanie nagle zaczęło budzić niepokój, a potem doszło do dramatycznego zdarzenia – człowiek ten upadł, uderzając tyłem głowy o ziemię. Policjanci natychmiast przystąpili do działania, udzielając pierwszej pomocy i wezwali pogotowie.

Jest niezwykle istotne, aby móc odpowiednio zareagować na takie sytuacje. Policjanci z Wrocławia, pomimo wykonywania innych obowiązków służbowych, natychmiast przerwali swoje czynności i skupili uwagę na mężczyźnie, który niespodziewanie upadł na chodnik. Za priorytetowe uznali wezwanie specjalistycznej pomocy oraz ustalenie okoliczności zdarzenia.

Po analizie sytuacji i objawów mężczyzny, funkcjonariusze uznały, że doszło do ataku epilepsji. Wiedząc to, podjęli kroki mające na celu ochronę głowy osoby cierpiącej. Ich wiedza i doświadczenie pozwoliły na właściwe reagowanie w tak kryzysowej sytuacji.

W przypadku ataku epilepsji, niezwykle ważne jest by pozostać przy osobie dotkniętej chorobą. W miarę możliwości, powinno się zebrać dane chorego oraz zmierzyć czas trwania napadu. Należy też pamiętać o bezpieczeństwie – jeżeli atak wystąpił na drodze, chory powinien zostać przeniesiony na pobocze lub ruch drogowy powinien zostać zatrzymany.

Działania podjęte przez wrocławskich policjantów w poprzedni piątek, zasługują na uznanie i pochwałę. To pokazuje jak ważna jest odpowiednia reakcja w sytuacjach kryzysowych, powinna ona stać się odruchem dla każdego człowieka.