Pożoga na Dolnym Śląsku: Ogromny pożar niszczy hale tartaku

Pożoga na Dolnym Śląsku: Ogromny pożar niszczy hale tartaku

Szesnaście zastępów strażaków ryzykuje swoje życie, by stawić czoła potężnym płomieniom, które pochłonęły hale tartaku o powierzchni 1200 m² (20m x 60m) w Piotrowicach, malowniczej miejscowości usytuowanej niedaleko Chojnowa na terenie Dolnego Śląska. Na szczęście, nie odnotowano żadnych ofiar w ludziach.

Przytłaczające sceny katastrofy zaczęły się rozgrywać o godzinie 6:38, kiedy to wpłynęło zgłoszenie do służb ratunkowych. Jak informuje Wojciech Walens, rzecznik prasowy straży pożarnej na Dolnym Śląsku, pożoga zmiotła hale produkcyjną, w której przechowywano sprzęt rolniczy. W efekcie działań niszczycielskiego żywiołu, obiekt uległ totalnemu zniszczeniu.

Żywiołowe działania strażaków na miejscu pożaru kontynuują się. Cały czas aktywnych jest 26 zastępów straży pożarnej. W walce z ogniem wykorzystuje się aż 10 prądów wody. Wojciech Walens alarmuje jednak, że sytuacja nadal jest niepewna. Niebezpieczne płomienie zagrażają pobliskim domom jednorodzinnym. Obywatele już opuścili swoje nieruchomości, obawiając się dalszej eskalacji sytuacji.