Inwestycje BSH we Wrocławiu: połączenie fabryk za 840 mln zł i plany dalszego rozwoju

Inwestycje BSH we Wrocławiu: połączenie fabryk za 840 mln zł i plany dalszego rozwoju

BSH, znany producent sprzętu AGD, z siedzibą we Wrocławiu, zrealizował inwestycję o wartości 840 milionów złotych. Dotyczona projektu było połączenie dwóch ważnych dla firmy jednostek produkcyjnych: fabryk piekarników i lodówek zlokalizowanych przy ulicy Żmigrodzkiej. Realizacja tego zadania odbyła się poprzez budowę nowoczesnego przenośnika, który umożliwił bezpośrednie połączenie tych dwóch zakładów z niedawno wynajętym magazynem.

Dzięki temu strategicznemu posunięciu, BSH ma zamiar znacznie podnieść swoją wydajność produkcyjną w najbliższych latach. Jest to nie tylko cenne z punktu widzenia rozwoju firmy, ale również dla lokalnej społeczności – wiąże się bowiem z tworzeniem nowych miejsc pracy i ogólnym wzrostem zatrudnienia w regionie.

Zastosowanie nowego przenośnika oznacza też korzyści ekologiczne. Jak podkreśla Dawid Łuczak, kierownik działu operacji logistycznych w BSH we Wrocławiu, dzięki tej zmianie możliwe będzie ograniczenie liczby dostawców, którzy codziennie przewożą produkty pomiędzy fabrykami a magazynem. To z kolei pozwoli na obniżenie kosztów, zwiększenie wydajności i redukcję emisji dwutlenku węgla.

Teraz, kiedy drugi przenośnik został uruchomiony, BSH we Wrocławiu jest w stanie efektywnie połączyć swoje fabryki z centrum logistycznym, które dysponuje własną bocznicą kolejową.