Zagrożenie na autostradzie A4: pożar ciężarówki spowodował poważne utrudnienia i konieczność wymiany barier energochłonnych

Zagrożenie na autostradzie A4: pożar ciężarówki spowodował poważne utrudnienia i konieczność wymiany barier energochłonnych

W czwartkowy poranek, 18 kwietnia, o godzinie 4 nad ranem, na autostradzie A4 doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Naczepa samochodu ciężarowego stanęła w płomieniach, co przyczyniło się do poważnych utrudnień dla kierowców. Mimo upływu czasu od incydentu, ruch na drodze nadal jest utrudniony. W momencie wybuchu pożaru, pojazd ten właśnie wjeżdżał na autostradę i efektywnie zastawił węzeł o nazwie „Łąka”. Obecnie ekipy drogowe są na miejscu, starając się poradzić sobie z następstwami pożaru.

Zalot między naczepą a ogniem rozegrał się na wjeździe na autostradę A4, dokładnie przy węźle Łąka. Gdy strażacy dotarli na miejsce, cała naczepa była już w płomieniach. Na szczęście, nikt nie doznał obrażeń w wyniku tego zdarzenia – jak informuje starszy kapitan Sylwester Łasocha.

Wjazd na autostradę był całkowicie zablokowany przez trzy godziny. Mimo usunięcia pojazdu, kierowcy muszą nadal liczyć się z utrudnieniami. Pracownicy służb drogowych muszą bowiem wymienić zniszczone w wyniku pożaru bariery energochłonne. To może spowodować znaczne opóźnienia i zatory na drodze.