Rewolucja urbanistyczna na Wrocławskim Szczepinie – powstanie 2700 nowych mieszkań

Rewolucja urbanistyczna na Wrocławskim Szczepinie – powstanie 2700 nowych mieszkań

Początek transformacji dotyczyć będzie ulicy Góralskiej, bocznej od Robotniczej, na której dominuje obecnie infrastruktura przemysłowa w postaci hal magazynowych i zakładów. Dodatkowo, znajduje się tam także znane Centrum Koncertowe A2. W ciągu kilku najbliższych lat, ten teren ma się całkowicie zmienić. Przewidziane jest tam bowiem stworzenie dużego osiedla mieszkaniowego.

Za projektem stoi Lokum Deweloper, który planuje rewitalizację jednej z istniejących hal i budowę wokół niej różnorodnych mieszkań. Jak przekazuje Michał Witkowski, dyrektor ds. sprzedaży w Lokum Deweloper, na osiedlu ma powstać aż 2700 lokali o zróżnicowanym metrażu i układzie – od kawalerek po dwupoziomowe apartamenty. Według projektu, centralnym punktem osiedla ma stać się zrewitalizowana hala, która zostanie przekształcona w tzw. food hall i stanowić będzie atrakcyjne miejsce spotkań z ofertą kulinarną.

Warte podkreślenia jest to, że na parterze budynków znajdować się będzie wiele punktów usługowych takich jak sklepy, kawiarnie, restauracje, punkty medyczne, kluby fitness czy gabinety kosmetyczne. Ulica Góralska, kojarząca się obecnie z infrastrukturą przemysłową, ma zyskać zupełnie nowe oblicze. Nie zapomniano także o dodatkowych udogodnieniach dla mieszkańców – zaplanowano place zabaw, siłownię na świeżym powietrzu i elementy małej architektury.

Maszyna budowlana ruszy etapami, a efektem będzie rewitalizacja znacznej części terenu w centrum miasta, która niegdyś była obszarem przemysłowym – podkreśla Michał Witkowski.

Jednak to nie koniec zmian na Szczepinie. W planach jest sprzedaż dwóch kolejnych działek przy ulicy Góralskiej przez miasto. Pierwsza z nich ma powierzchnię ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych i ma być przeznaczona pod usługi. Druga działka, o powierzchni blisko 10 tysięcy metrów kwadratowych, jest przygotowywana do sprzedaży deweloperowi z przeznaczeniem na zabudowę mieszkaniową.