Szacunek dla służb mundurowych: Policja we Wrocławiu wykonuje ponad 1200 interwencji podczas świątecznego weekendu

Szacunek dla służb mundurowych: Policja we Wrocławiu wykonuje ponad 1200 interwencji podczas świątecznego weekendu

Podczas ostatniego długiego weekendu świątecznego, siły policyjne Wrocławia przeprowadziły imponującą liczbę 1200 interwencji. Od piątku do poniedziałku, zatrzymali dokładnie 107 osób, które były podejrzewane o popełnienie różnych przestępstw. Policjanci byli również w stanie odnaleźć i zatrzymać 32 poszukiwane osoby, w tym niektóre zaginione. Wszystkie te działania doprowadziły do tego, że aż 47 kierowców pod wpływem alkoholu zostało usuniętych z drogi.

Wrocławscy funkcjonariusze policji, zarówno z Komendy Miejskiej Policji jak i z podległych jej komisariatów, podjęli się wielkiego wyzwania podczas minionego weekendu. Przeprowadzili łącznie 1228 różnorodnych interwencji, działając zarówno na własną rękę jak i reagując na zgłoszenia od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Dzięki nieustającej pracy policjantów z Wrocławia, z ruchu drogowego zostało usuniętych aż 47 nietrzeźwych kierowców. Wśród nich był mężczyzna, który prowadził samochód osobowy mając prawie 2 promile alkoholu w swoim organizmie. Okazało się, że samochód, którym się poruszał, został skradziony. Ten nieodpowiedzialny 20-latek został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Kobierzycach i trafił bezpośrednio do policyjnej izby zatrzymań. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Podczas tego intensywnego weekendu świątecznego, policjanci zatrzymali także 32 poszukiwane osoby, w tym zaginione. Ponadto złapali na gorącym uczynku lub podczas pościgu 107 sprawców czynów zabronionych.

Policja we Wrocławiu nie ustaje w wysiłkach, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim obywatelom stolicy Dolnego Śląska oraz powiatu wrocławskiego.