Wrocław: Bezpłatne kajakowanie po Odrze w zamian za posprzątanie rzeki

Wrocław: Bezpłatne kajakowanie po Odrze w zamian za posprzątanie rzeki

Marina Odra Centrum we Wrocławiu, po przerwie zimowej, zaprasza mieszkańców i turystów do skorzystania z nietypowej oferty. Zgodnie z propozycją, jeżeli w dniach 6 i 7 kwietnia przyjdą i pomogą w sprzątaniu rzeki, mogą korzystać z kajaków bez jakiejkolwiek opłaty.

Marina Odra Centrum, której siedziba mieści się na Wybrzeżu Juliusza Słowackiego 5B, w pobliżu Mostu Grunwaldzkiego, oferuje możliwość wypożyczenia kajaka, łodzi czy nawet SUP-a – deski do pływania na stojąco. Na co dzień za te usługi naliczane są opłaty – na przykład za kajak dwuosobowy trzeba zapłacić 42 zł za pierwszą godzinę i kolejne 37 zł za każdą następną. Jednakże, w nadchodzący weekend oferowane są za darmo pod jednym warunkiem: uczestnicy muszą pomóc w sprzątaniu rzeki.

Organizatorzy wyposażają uczestników w specjalne chwytaki do zbierania śmieci, worki oraz rękawiczki. Sprzątanie ma na celu przywrócenie uroku rzece po zimie. Podczas tej aktywności uczestnicy mają możliwość podziwiać piękno rzeki, dobrze się bawić i jednocześnie przyczynić się do poprawy stanu środowiska. Organizatorzy zaznaczają, że najwięcej odpadów można znaleźć w krzewach przy brzegu rzeki.

Jak zasugerowali organizatorzy, nie ma konieczności rezerwowania kajaków na 6 i 7 kwietnia. Można przyjść od godziny 11:00, a akcja trwać będzie do godziny 18:00. Zapewniają również, że mają wystarczającą liczbę kajaków dla wszystkich chętnych. W przypadku braku dostępnych kajaków, można skorzystać z uroków mariny – obejrzeć warsztatowe pomieszczenia, wypić kawę w kawiarni, skorzystać z Odrateki czy posiedzieć na słonecznych tarasach, czekając na dostępność sprzętu.