Archicom planuje gigantyczną inwestycję mieszkaniową u wrót Wrocławskiego Portu Miejskiego

Archicom planuje gigantyczną inwestycję mieszkaniową u wrót Wrocławskiego Portu Miejskiego

Planuje się, że w ciągu kilku najbliższych lat liczba mieszkańców przy ulicy Reymonta we Wrocławiu wzrośnie o kilka tysięcy. Za tę przemianę odpowiada deweloper Archicom, który ogłosił budowę nowego osiedla w sąsiedztwie Portu Miejskiego. Projektowane osiedle będzie składało się z około 850 mieszkań. Wizualizacje projektu można obejrzeć w dostępnej galerii.

Zgodnie z wstępnymi założeniami, kompleks osiedla składałby się z sześciu budynków. Pierwszy z nich, oferujący 197 mieszkań, ma powstać w pierwszym kwartale 2026 roku. Wyróżniający się kaskadową architekturą budynek będzie miał od czterech do dziesięciu pięter i będzie wyposażony w eleganckie lobby. Proponowane jednostki mieszkalne będą różnić się wielkością – od mieszkań jednopokojowych po pięciopokojowe – a każde z nich będzie posiadało balkon, taras lub mały ogród.

Osiedle, które otrzymało nazwę „Przystań Reymonta”, zostanie zrealizowane etapami – łącznie czterema. Archicom nie ujawnił jeszcze dokładnego harmonogramu dla poszczególnych etapów. Całościowo, w obrębie terenu Kleczkowa, deweloper planuje dostarczyć około 850 nowych mieszkań. W efekcie, w ciągu najbliższych lat populacja tego obszaru wzrośnie nawet o kilka tysięcy osób.

Do portfolio Archicomu we Wrocławiu należy wiele znanych projektów, takich jak Olimpia Port czy rewitalizacja Browarów Wrocławskich. Nowe osiedle powstanie przy ul. Reymonta 12 w Wrocławiu.