Dwie osoby poszkodowane po zderzeniu dwóch aut na drodze krajowej DK30 w okolicach Olszyny

Dwie osoby poszkodowane po zderzeniu dwóch aut na drodze krajowej DK30 w okolicach Olszyny

Na Dolnym Śląsku, konkretnie na drodze krajowej DK30 niedaleko Olszyny, doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Dwa samochody osobowe brały udział w kolizji, co skutkowało poszkodowaniem dwóch osób. W miejscu zdarzenia interweniują służby ratunkowe, natomiast ruch na odcinku jest utrudniony i odbywa się w systemie wahadłowym.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez policję z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, incydent miał miejsce we wtorek, 19 marca, po godzinie 11.20. Droga w kierunku Gryfowa Śląskiego była świadkiem dramatycznego zdarzenia, gdzie kierowca Toyota postanowił uniknąć kolizji z pojazdem jadącym przed nim, skutkiem czego zjechał na pas ruchu dla pojazdów nadjeżdżających z przeciwnego kierunku. Niestety, innym samochodem kierowała kobieta, która uderzyła w jego pojazd.

Obie strony kolizji zostały przetransportowane do szpitala. Mimo doznanych obrażeń, ich stan zdrowia nie jest krytyczny, są przytomni. Policja przeprowadziła testy na obecność alkoholu w organizmach kierowców. Wyniki były negatywne – wszyscy uczestnicy byli trzeźwi.

W wyniku zdarzenia, droga na odcinku zdarzenia była chwilowo zablokowana. Obecnie ruch odbywa się wahadłowo. Policja nadal prowadzi czynności na miejscu wypadku.