Najbliższy weekend 9-10 marca niezapomniany dzięki Wrocławskiemu Festiwalowi Gier Planszowych GRATISLAVIA – darmowy wstęp dla wszystkich!

Najbliższy weekend 9-10 marca niezapomniany dzięki Wrocławskiemu Festiwalowi Gier Planszowych GRATISLAVIA – darmowy wstęp dla wszystkich!

Odkrywanie fascynującego świata gier planszowych staje się coraz bardziej popularne. Przecież to idealna forma spędzania wolnego czasu w otoczeniu przyjaciół, rodziny, czy nawet samemu! Zabawa i trening umysłu w jednym, co jest zdecydowanie atrakcyjnym połączeniem. Szczególnie ciekawą propozycją dla zarówno zaawansowanych graczy, jak i tych, którzy dopiero zamierzają zgłębić ten temat, jest udział w festiwalach poświęconych temu hobby. Doskonałym przykładem takiego wydarzenia jest Gratislavia!

Wrocławski Festiwal Gier Planszowych Gratislavia 2024 – każdy z uczestników odkryje tu coś dla siebie! Bezformalna grupa zapaleńców planszówkowych założyła ten festiwal w 2008 roku. To była pionierska inicjatywa na Dolnym Śląsku i druga tego typu w Polsce. Od tamtej pory odbyło się już 25 edycji (w tym jedna internetowa podczas pandemii). Grupa ta od 2011 roku działa jako Stowarzyszenie Klub Koloseum, a od 2016 roku festiwal jest współorganizowany ze Strefą Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej.

„Nasza wypożyczalnia, dzięki licznym partnerstwom z wydawcami, oferuje około 700 różnych tytułów gier. Wśród nich znajdują się zarówno propozycje dla początkujących graczy, jak i dla tych bardziej doświadczonych. Każdy, bez względu na wiek i doświadczenie, znajdzie coś dla siebie podczas festiwalu” – mówi prezes Stowarzyszenia Klub Koloseum, Sylwia Welc.

Gratislavia 2024 – co nas czeka? Program jest pełen atrakcji: prezentacje gier od różnych wydawnictw, warsztaty malowania figurek (godz. 11.30-13.00 oraz 13.30-15.00) przeznaczone dla osób powyżej 12 lat, strefa prototypów prowadzona przez Fatarmorgana Wrocław, turnieje różnych gier i wiele więcej. W trakcie całego festiwalu będzie działać specjalna wypożyczalnia z około 1000 dostępnymi tytułami.

„Dodatkowo przewidzieliśmy konkurs, który cieszył się dużą popularnością podczas ostatnich dwóch edycji. Szczegóły konkursu oraz karty konkursowe będą dostępne na stoisku do wyrabiania kart do wypożyczalni” – dodaje Sylwia Welc. Nieopodal wypożyczalni będzie można również odwiedzić sklep Abonde Games, który oferuje festiwalowe nowości i nie tylko.