Poranna policyjna pogoń koło Wrocławia zakończona wypadkiem: dwa poszkodowane radiowozy i dwóch policjantów z obrażeniami

Poranna policyjna pogoń koło Wrocławia zakończona wypadkiem: dwa poszkodowane radiowozy i dwóch policjantów z obrażeniami

Incydent, w którym obrażenia odnieśli dwaj stróże prawa, miał miejsce podczas porannego pościgu na drogach okolic Wierzbna w powiecie oławskim. Pościg za kierowcą, który nie zastosował się do wezwania do zatrzymania pojazdu, miał nieprzyjemne konsekwencje dla zaangażowanych funkcjonariuszy.

Wioletta Polerowicz, przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Oławie, wyjaśnia, że dramatyczne zdarzenia rozegrały się w miejscowości Wierzbno (w gminie Domaniów), w pobliżu Oławy. Policjanci wszczęli pościg za osobowym samochodem marki Peugeot. W trakcie gonitwy doszło do kolizji, w wyniku której uszkodzone zostały zarówno radiowóz policji, jak i pojazd prowadzony przez 26-letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego.

Cała sytuacja miała miejsce w niedzielę, krótko po godzinie 8 rano. Policyjny pościg został rozpoczęty, gdy kierujący Peugeotem odmówił zatrzymania się na wezwanie do kontroli drogowej. Miało to być rutynowe sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, jednak okazało się, że kierowca miał już na swoim koncie wcześniejsze zatargi z prawem.

Na szczęście, jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Oławie, urazy odniesione przez dwóch policjantów nie stanowią zagrożenia dla ich zdrowia czy życia.