Tragiczny wypadek motocyklisty na drodze do Żernik Wrocławskich – zderzenie z przepustem drogowym

Tragiczny wypadek motocyklisty na drodze do Żernik Wrocławskich – zderzenie z przepustem drogowym

Pod Wrocławiem, konkretnie przy wjeździe do miejscowości Żerniki Wrocławskie od strony stolicy Dolnego Śląska (na drodze wojewódzkiej o numerze 395), miało miejsce tragiczne wydarzenie. W poniedziałek, 5 lutego, doszło tam do śmiertelnego wypadku, którego uczestnikiem był motocyklista.

Zdarzenie miało miejsce przed godziną 16 tego samego dnia. Według pierwszych ustaleń, mężczyzna w średnim wieku, będący za kierownicą motocykla, poruszał się od strony Wrocławia. Z nieznanych powodów, na łagodnym łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu. Następnie motocyklista wypadł z jezdni, zahaczył o pobocze i uderzył w drogowy przepust. Uderzenie było na tyle silne, że mężczyzna został wyrzucony kilka metrów dalej na obszar zielony u stóp drzew.

– Mamy do czynienia ze śmiercią 36-letniego mężczyzny, który prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze. Po wypadnięciu z jezdni, uderzył w drzewo i zginął na miejscu – informuje starszy aspirant Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, udzielając informacji Gazecie Wrocławskiej.

Na miejscu zdarzenia obecne są wszystkie potrzebne służby. W pobliżu miejsca tragedii na polu wylądował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, pomimo podjętej reanimacji, nie udało się uratować życia motocyklisty.

Na miejscu wypadku (wjazd do Żernik Wrocławskich od strony Wrocławia, DW395) wprowadzono ruch wahadłowy.