Podwójny napad na bank w Wrocławiu. 46-letni bandyta zatrzymany podczas próby ucieczki autobusem

Podwójny napad na bank w Wrocławiu. 46-letni bandyta zatrzymany podczas próby ucieczki autobusem

We Wrocławiu, na ulicy Kamiennej, doszło do dwóch napadów na jedną placówkę bankową. Sprawca, 46-latek, został zatrzymany przez miejscową policję podczas próby ucieczki autobusem za granicę.

Napady miały miejsce we wrześniu 2023 roku oraz w lutym bieżącego roku. Światło dzienne ujrzały jednak dopiero po drugim przestępstwie, kiedy to funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej w Wrocławiu zatrzymali sprawcę. Jak się okazało, mężczyzna próbował opuścić teren kraju autobusem.

Informacje o poprzednim napadzie na bank przy ulicy Kamiennej wyszły na jaw podczas rutynowej kontroli podejrzanego. Według starszej aspirant Aleksandry Freus z Komendy Miejskiej we Wrocławiu, mężczyzna najprawdopodobniej nie był w kraju po pierwszym napadzie, co umożliwiło mu uniknięcie odpowiedzialności.

Drugiego napadu dokonał mężczyzna w piątek, 2 lutego, na Bank Spółdzielczy w Miliczu, również przy ulicy Kamiennej we Wrocławiu. Podobnie jak podczas pierwszego przestępstwa, zastraszył pracowników banku, grożąc im przedmiotem przypominającym broń i zażądał gotówki.

Jak tłumaczy Aleksandra Freus, mężczyzna prawdopodobnie poczuł się zmotywowany swoim wcześniejszym „sukcesem” i postanowił napadnąć ponownie na ten sam bank. Szybka reakcja policji na zgłoszenie placówki bankowej pozwoliła na zatrzymanie sprawcy, który obecnie przebywa w areszcie śledczym.

Dzisiaj, po przestudiowaniu sprawy, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Może mu grozić kara do 20 lat pozbawienia wolności za zarzuty dotyczące dokonania i próby dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia.