Wrocław: 21-letni mężczyzna nie żyje po brutalnej bójce. Zatrzymani dwaj Gruzińscy obywatele

Wrocław: 21-letni mężczyzna nie żyje po brutalnej bójce. Zatrzymani dwaj Gruzińscy obywatele

Mrożące krew w żyłach wydarzenie miało miejsce w sobotę o świcie w sercu Wrocławia, gdzie 21-letni mężczyzna, rezydent powiatu złotoryjskiego, stracił życie w wyniku agresywnego starcia. W związku z tą tragedią służby porządkowe zatrzymały dwóch młodych mężczyzn pochodzenia gruzińskiego.

Incydent rozegrał się około godziny piątej rano na malowniczej starówce we Wrocławiu. Biorąc pod uwagę dostępne informacje, w konflikcie uczestniczyły prawdopodobnie trzy lub cztery osoby. Aleksandra Freus z działu prasowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu opisała zdarzenie mówiąc: „Jeden z uczestników bójki posłużył się nożem lub innym niebezpiecznym narzędziem, co doprowadziło do śmiertelnych obrażeń 21-latka”.

We wspomnianej sprawie funkcjonariusze zatrzymali dwóch 23-letnich obywateli Gruzji. Jak powiedziała Anna Placzek-Grzelak, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu: „Mamy pewność, że sprawców było dwóch. Działania z ich udziałem planowane są na niedzielę 28 stycznia, po południu”.

Podejrzewani mężczyźni aktualnie znajdują się w areszcie i zgromadzone dowody wskazują, że jeszcze dzisiaj (28 stycznia) usłyszą oficjalne zarzuty. Aleksandra Freus dodaje jednak, że ma „ograniczenia co do przekazywania szczegółowych informacji”, tłumacząc to koniecznością zachowania dobra śledztwa.