Wrocławska policja ostrzega: Podejrzane SMS-y mogą być narzędziem oszustów. Nie otwieraj linków!

Wrocławska policja ostrzega: Podejrzane SMS-y mogą być narzędziem oszustów. Nie otwieraj linków!

Wyobraź sobie sytuację, kiedy otrzymujesz niespodziewany SMS z prośbą o uzupełnienie danych, czytanie pilnej wiadomości, uregulowanie zadłużenia za gaz lub dokonanie małej dopłaty do zamówionej przesyłki. Takie wiadomości mogą wydawać się niewinne, ale w rzeczywistości są to pułapki ustawiane przez oszustów, którzy posługują się najbardziej różnorodnymi metodami aby skłonić swoje potencjalne ofiary do kliknięcia w link zawarty w wiadomości tekstowej. Ważne jest, aby zachować czujność i nie dawać się nabrać – tutaj stawką są twoje osobiste finanse.

Masz do czynienia z sfałszowanymi linkami, które są zawarte w SMS-ach. Te linki są narzędziem, którego używają przestępcy do opróżniania kont bankowych niczego nie podejrzewających ofiar. Za pomocą tych linków, oszuści mogą uzyskać dostęp do rachunków bankowych swoich ofiar, co pozwala im na wszelkiego rodzaju przestępstwa finansowe.

Ostrzeżenie przed tym typem oszustwa zostało wydane przez młodszego aspiranta Rafała Jarząba z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Apeluje on o ostrożność i podkreśla, że należy być szczególnie uważnym na tego typu SMS-y.