Wrocław: Na ul. Mickiewicza powstaje metalowa bramownica – nowa infrastruktura na rzecz kierowców

Wrocław: Na ul. Mickiewicza powstaje metalowa bramownica – nowa infrastruktura na rzecz kierowców

W samym sercu Wrocławia, dokładnie na skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza z Aleją Wielkiej Wyspy, wznoszona jest olbrzymia konstrukcja stalowa. Ta monumentalna struktura budzi zrozumiałe pytania wśród mieszkańców dzielnicy Sępolno: Czy to miejsce zostanie przeznaczone na standardową tablicę informacyjną, czy może na bardziej zaawansowaną technologicznie tablicę LED? Inni, z przymrużeniem oka, spekulują, że konstrukcja może zostać wykorzystana do kolejnego odcinkowego pomiaru prędkości lub jako miejsce do zawieszenia nowych znaków zakazu skrętu w lewo.

Agnieszka Matuszczyk, reprezentująca Dział Zarządzania Ruchem, rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące funkcji owej metalowej bramownicy. Jak tłumaczy, ma ona służyć do instalacji tablic VMS (Variable Message Signs – znaki zmiennej treści), które wyświetlają różnorodne informacje dostosowane do aktualnej sytuacji na drodze.

Znaki zmiennej treści są już dobrze rozpoznawalnym elementem krajobrazu Wrocławia. Wykorzystując cyfrowy wyświetlacz, potrafią przekazać kierowcom szereg kluczowych informacji, takich jak status drogi (otwarta/zamknięta), informacje o objazdach, ostrzeżenia o niebezpiecznych warunkach pogodowych, czy dane na temat prowadzonych w pobliżu prac budowlanych lub trasy nadchodzącego maratonu.

Wznoszenie tej bramownicy jest częścią dalszych prac związanych z budową Alei Wielkiej Wyspy. Prace te mają potrwać jeszcze około 5 miesięcy. Nie jest jednak jeszcze wiadomo, kiedy konkretnie tablice zmiennych znaków zostaną zawieszone na gotowej konstrukcji.