Catastrofalny pożar na Dolnym Śląsku – Ewakuacja 100 mieszkańców Polkowic, jedna osoba w ciężkim stanie

Catastrofalny pożar na Dolnym Śląsku – Ewakuacja 100 mieszkańców Polkowic, jedna osoba w ciężkim stanie

W Polkowicach, położonych na Dolnym Śląsku, 16 stycznia o godzinie około 22 doszło do niebezpiecznego zdarzenia. W jednym z mieszkań na pierwszym piętrze wieżowca wybuchł pożar. Sytuacja wymagała natychmiastowej ewakuacji blisko 100 osób, a jedna z nich doznała poważnych obrażeń.

Ogień strawił lokal mieszkalny przy ulicy Ratowników w Polkowicach. Na sygnał zagrożenia natychmiast zareagowali strażacy. Z palącego się budynku wynieśli jedną osobę, którą ogarnęły płomienie. Mężczyzna był w stanie nieprzytomnym, jednak dzięki szybko przeprowadzonemu ratunkowi udało się przywrócić jego podstawowe funkcje życiowe. Następnie został przekazany pod opiekę profesjonalistów z pogotowia i przetransportowany do szpitala, gdzie trwa walka o jego zdrowie i życie.

Jak poinformował Rafał Szorc, oficer prasowy PSP Polkowice, z powodu niebezpieczeństwa rozprzestrzeniania się ognia musiano ewakuować około 100 mieszkańców. Na miejsce został wezwany autobus, którym przewieziono ewakuowanych do bezpiecznego schronienia.

Do działań gaśniczych i ratunkowych skierowano aż dziewięć zastępów PSP i OSP. Po niespełna dwóch godzinach, około godziny 23, udało się opanować sytuację i ugasić pożar. Obecnie trwają intensywne prace nad ustaleniem przyczyny tego tragicznego zdarzenia.