Awaria sieci trakcyjnej na Dolnym Śląsku: pociągi z 90-minutowym opóźnieniem, zamknięcie trasy

Awaria sieci trakcyjnej na Dolnym Śląsku: pociągi z 90-minutowym opóźnieniem, zamknięcie trasy

Podróżujący na Dolnym Śląsku muszą zmierzyć się z opóźnieniami pociągów wynoszącymi nawet 90 minut. Awaria sieci trakcyjnej na odcinku Raszówka – Lubin spowodowała poważne perturbacje w ruchu kolejowym. Nieuniknione jest również zamknięcie tej trasy, choć nie jest jeszcze jasne, jak długo potrwają te utrudnienia.

Nieprzewidziane problemy dotknęły pasażerów korzystających z linii 289 prowadzącej z Legnicy przez Lubin do Rudny oraz tych, którzy podróżowali linią 273, łączącą Wrocław z Wołowem, Rudną i Głogowem. W środę, 17 stycznia, przed ósmą rano na wspomnianym wcześniej odcinku Raszówka – Lubin doszło do usterki sieci trakcyjnej. W efekcie pociągi odnotowywały opóźnienia sięgające nawet 1,5 godziny.

Koleje Dolnośląskie informują o prawdopodobnym przepaleniu lub przerwaniu sieci trakcyjnej, co było przyczyną awarii. Zaplanowane prace naprawcze mają rozpocząć się o godzinie 10, a w tym czasie trasa kolejowa zostanie zamknięta. W celu zminimalizowania niewygód dla pasażerów, uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza. Przewiduje się, że utrudnienia mogą potrwać do godziny 13.