Świętuj Karnawał na Biegu Tyłem dla WOŚP 2024 na wrocławskim Stadionie Olimpijskim i wspomóż dobroczynność!

Świętuj Karnawał na Biegu Tyłem dla WOŚP 2024 na wrocławskim Stadionie Olimpijskim i wspomóż dobroczynność!

Już 28 stycznia 2024 roku, w raz z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zawodnicy wystartują na dystansie około 1 km w unikalnym Biegu Tyłem na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. To więcej niż tylko bieg – to wyjątkowa możliwość wsparcia ważnej sprawy, bawiąc się przy tym doskonale. Dochód z opłat startowych za Bieg Tyłem trafi na konto WOŚP, która gromadzi fundusze na walkę z chorobami płuc w polskich szpitalach.

Udział w wydarzeniu to nie tylko sportowe wyzwanie, ale także szansa na wsparcie WOŚP poprzez wniesienie opłaty startowej. Co więcej, uczestnicy Biegu Karnawałowego będą mieli okazję dołączyć do Biegu Tyłem, próbując ustanowić rekord największego biegu wstecz w Polsce!

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław. Bieg Tyłem odbędzie się 28 stycznia wokół Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • 10:00,
  • 10:30,
  • 10:45 (rozgrzewka z uczestnikami Biegu Karnawałowego),
  • 13:00.

Każdy, kto zdecyduje się tylko na udział w Biegu Tyłem, może wystartować o dowolnej porze.

„Bieg Tyłem dla WOŚP jest otwarty dla każdego, bez względu na wiek”, mówi Jacek Urbanowicz ze Stowarzyszenia Pro-Run Wrocław, organizatora wydarzenia.