Podziwiaj historyczne pociągi w miniaturze na wrocławskim Dworcu Głównym PKP – bezpłatnie!

Podziwiaj historyczne pociągi w miniaturze na wrocławskim Dworcu Głównym PKP – bezpłatnie!

Zapraszamy miłośników kolejnictwa do udziału w niecodziennym wydarzeniu, które odbędzie się na terenie Wrocławia w najbliższy weekend (16-17 grudnia). Swoje drzwi dla zwiedzających otworzy Sala Sesyjna znajdująca się w budynku Dworca Głównym PKP. To właśnie tam będzie można podziwiać niesamowitą makieta z miniaturowymi pociągami i wagonami, reprezentującymi styl retro.

Imprezę organizują wspólnie Klub Sympatyków Kolei z Wrocławia oraz Polskie Koleje Państwowe S.A. Goście będą mogli zobaczyć niepowtarzalną makietę modułową, a także modele kolejowe wykonane w skali 1:87.

Wystawę można będzie zwiedzać 16 grudnia (w sobotę) od godziny 10:00 do 18:00 oraz 17 grudnia (w niedzielę) od 10:00 do 16:00.

Makietę zaprojektowała i wykonała sekcja modelarska Klubu Sympatyków Kolei z Wrocławia. Jak informuje Michał Wychodil, rzecznik prasowy klubu, posiada on jedną z największych europejskich makiet modułowych, której łączna długość przekracza 150 metrów. Na ten wyjątkowy weekend modelarze przygotowali układ obejmujący stację Głuszyca – nawiązującą do prawdziwej stacji kolejowej na linii nr 286 (Kłodzko Główne – Wałbrzych Główny). W skład układu wchodzi także stacja techniczna i kilka modułów szlaku jedno- i dwutorowego.

Wychodil podkreśla, że makieta jest jak najbardziej zgodna z rzeczywistością – można na niej znaleźć wiernie odwzorowane elementy krajobrazu i budynki, które istnieją w rzeczywistości, a także infrastrukturę kolejową, zarówno tę aktualną, jak i historyczną.