Wrocław: Kolizja samochodów na dużym skrzyżowaniu spowodowana nieprzestrzeganiem sygnalizacji świetlnej

Wrocław: Kolizja samochodów na dużym skrzyżowaniu spowodowana nieprzestrzeganiem sygnalizacji świetlnej

30 listopada, tuż przed godziną 13.00, we Wrocławiu na jednym z większych skrzyżowań doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Wszystko zaczęło się, gdy kierowca Opla zignorował czerwone światło i wjechał na skrzyżowanie. Na skutek tego manewru doszło do zderzenia z drugim pojazdem, co spowodowało duże utrudnienia w ruchu drogowym.

Sytuacja miała miejsce na skrzyżowaniu ulic Klecińskiej i Grabiszyńskiej, gdzie trwały prace związane z usuwaniem skutków wspomnianej kolizji. Mimo że nie było poważnych obrażeń, kierowcy muszą liczyć się z zatorami i opóźnieniami w tym rejonie przez jakiś czas.

Informacje przekazane przez policję wrocławską potwierdzają, że przyczyną zdarzenia była nieuwaga kierującego Oplem, który wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Drugi samochód jechał prawidłowo, lecz jego kierowca nie zdążył uniknąć kolizji. Choć nikomu nic poważnego na szczęście się nie stało, kierowca Opla został ukarany mandatem.

Aby przywrócić normalny ruch drogowy, do miejsca zdarzenia przybyły służby odpowiedzialne za usuwanie skutków wypadku. Do godziny 15:00 na miejscu wciąż panowały utrudnienia. Prace polegały na zbieraniu fragmentów rozbitych samochodów i zabezpieczaniu miejsc, gdzie rozlały się płyny eksploatacyjne. Kierowcy wracający z tzw. „Gądowianki”, napotkali na swojej drodze duże korki.