Zaskakujący incydent we Wrocławiu: pojazd nadzoru ruchu MPK utknął na środku torowiska!

Zaskakujący incydent we Wrocławiu: pojazd nadzoru ruchu MPK utknął na środku torowiska!

Wrocławski torowisko na ulicy Kosmonautów doświadczyło niecodziennego incydentu około godziny 16:00. Zaskakująco, nie była to awaria tramwaju, a samochód nadzoru ruchu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK), który znalazł się w trudnej sytuacji. Pojazd ten utknął nieruchomo na środku torów, blokując ruch z powodu zaspy śnieżnej. Konieczne było wezwanie dźwigu, aby usunąć przeszkodę.

Katarzyna Pawlak, rzecznik prasowy MPK we Wrocławiu, potwierdziła tę niecodzienną sytuację. Zwróciła uwagę na trudne warunki atmosferyczne, które były głównym czynnikiem utrudniającym ruch pojazdu. Na szczęście, jak podkreśliła, to wydarzenie miało krótkotrwały wpływ na ruch tramwajów. – Faktycznie, nasz pojazd utknął w śniegu z uwagi na trudne warunki atmosferyczne. Utrudnienia trwały tylko chwilę – mówi Pawlak.

Nietypowe dla samochodów miejsce, w jakim znalazł się pojazd nadzoru ruchu, wyjaśnione zostało przez pracowników MPK. Tłumaczą oni, że otrzymali wezwanie i pragnąc szybko zawrócić, postanowili skorzystać z torowiska. Niestety, nieprzewidziane warunki pogodowe sprawiły, że samochód utknął w śniegu na torach.