Rozwój architektoniczny we Wrocławiu: Nowe osiedle mieszkaniowe powstaje obok Parku Szczytnickiego

Rozwój architektoniczny we Wrocławiu: Nowe osiedle mieszkaniowe powstaje obok Parku Szczytnickiego

Na obrzeżach Wrocławskiego Parku Szczytnickiego realizowany jest ambitny projekt budowy nowego osiedla. Zaprojektowano tu 10 budynków, które razem oferować będą ponad 130 mieszkań. Prace budowlane postępują zaskakująco szybko, przekształcając tę część miasta w dynamiczny teren budowy.

Inwestycja mieszkalna o nazwie „Apartamenty przy Parku Szczytnickim” rośnie na ulicy Różyckiego, pomiędzy al. Kochanowskiego a Stadionem Olimpijskim, na miejscu niedawno wyburzonego biurowca i warsztatów. Deweloper, firma Realco, chwali się wyjątkowymi zaletami tego miejsca – mieszkania na parterze będą miały własne ogródki, te na wyższych piętrach – balkony. Dodatkowo w ofercie znajdą się apartamenty z przestronnymi tarasami na dachach.

Koszt zakupu mieszkania w tym kompleksie to inwestycja w wysokości minimum 36 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Za tę cenę, lokatorzy będą mogli cieszyć się widokiem na park z okien swoich domów oraz gościną spacerujących po ich ogrodach wiewiórek.

W centrum osiedla znajdzie się unikalny element. Wysoka na 7,5 metra rzeźba autorstwa Oskara Zięty, zainspirowana słynną wrocławską Iglicą, ma stać się centralnym punktem tego miejsca. Zięta mówi o swoim szacunku dla oryginalnej Iglicy, projektu Stanisława Hempla, opisując ją jako stalowe arcydzieło minimalistyczne i technicznie genialne. Przez długi czas Iglica była symbolem Wrocławia, przedstawianym na wielu pocztówkach, aż została zastąpiona przez krasnale – dodaje artysta.