Mężczyzna handlujący nielegalnymi wyrobami tytoniowymi we Wrocławiu zatrzymany przez policję

Mężczyzna handlujący nielegalnymi wyrobami tytoniowymi we Wrocławiu zatrzymany przez policję

51-letni mężczyzna trudniący się sprzedażą nielegalnych produktów tytoniowych na wrocławskim rynku został ujęty przez funkcjonariuszy policji. Grozi mu teraz surowa kara za swoje przestępcze działania. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu odkryli, że mężczyzna prowadzi nielegalny handel na jednym z miejskich targów, sprzedając tytoń i papierosy bez wymaganych polskich znaków skarbowych akcyzy.

W wyniku prowadzonych działań, udało się zatrzymać 51-latkę, który posiadał przy sobie pełną torbę przedmiotów zgodnych z przewidywaniami funkcjonariuszy – worki z tytoniem o łącznej masie prawie 5 kg i około 400 paczek papierosów z logotypami znanych marek – informuje młodszy aspirant Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Młodszy aspirant Jarząb dodaje, że podejrzany miał przy sobie również klucze do kilku samochodów zaparkowanych w bliskiej odległości, w których policjanci znaleźli kolejne nielegalne produkty tytoniowe. W tych samochodach przechowywane było łącznie 27 kg tytoniu i prawie 700 paczek papierosów.

Mężczyzna był w posiadaniu kontrabandy bez polskich znaków akcyzy, co skutkowało jego zatrzymaniem i eskortą do najbliższego komisariatu Policji przez funkcjonariuszy. Ujawnione przez policjantów papierosy i tytoń zostały dokładnie opisane, przeliczone i zważone. Straty finansowe, które Skarb Państwa poniósłby z powodu tego przestępstwa, wyniosłyby ponad 63 tysiące złotych. Teraz mężczyzna musi liczyć się z zarzutami dotyczącymi łamania przepisów Kodeksu karnego skarbowego – kończy swój wywód funkcjonariusz.