Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 uroczyście otwarty! Mnóstwo ludzi, ciepłe wino i atmosfera pełna świątecznej magii

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 uroczyście otwarty! Mnóstwo ludzi, ciepłe wino i atmosfera pełna świątecznej magii

Coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Wrocławiu, stolicy Dolnego Śląska, stanowi integralną część lokalnej tradycji. Wydarzenie to oficjalnie rozpoczęło się 24 listopada, w piątkowy wieczór, a zakończy się dopiero 7 stycznia 2024 roku. Atmosfera wrocławskiego jarmarku jest niewątpliwie wyjątkowa – gwar ludzi, mnóstwo różnorodnych stoisk, świąteczne specjały kulinarne, dekoracje oraz oczywiście nieodłączne grzane wino serwowane w charakterystycznych kubkach.

Choć niektórzy unikają tłumów panujących na wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym, to zdecydowana większość z entuzjazmem wyczekuje tego wydarzenia. Oficjalna inauguracja tegorocznego jarmarku miała miejsce 24 listopada. Odwiedzający mogą cieszyć się różnorodnością świątecznych przysmaków, stoisk z ozdobami oraz magicznym miasteczkiem bożonarodzeniowym z dekoracjami.

Godziny otwarcia Wrocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego 2023

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy w tym roku po raz pierwszy będzie otwarty aż do 7 stycznia 2024, obejmując zarówno Sylwestra, jak i Święto Trzech Króli. Stoiska będą czynne od godziny 10:00 do 21:00.

Jednakże jarmark nie będzie dostępny dla zwiedzających codziennie. Wyjątkami są:

  • 24 grudnia 2023 (Wigilia) – wtedy jarmark będzie zamknięty,
  • 25 grudnia 2023 (I dzień Świąt) – wtedy jarmark także będzie zamknięty,
  • 26 grudnia 2023 (II dzień Świąt) – tego dnia jarmark rozpocznie działalność od godziny 13:00,
  • 31 grudnia 2023 (Sylwester) – stoiska z artykułami przemysłowymi będą otwarte do godziny 17:00, natomiast stoiska z jedzeniem i napojami do godziny 02:00 następnego dnia,
  • 1 stycznia 2024 (Nowy Rok) – jarmark będzie zamknięty.

Jak dotrzeć na Jarmark we Wrocławiu?

Jarmark Bożonarodzeniowy znajduje się w samym centrum Wrocławia, na wrocławskim Rynku. Obejmuje on pierzeję południową, wschodnią i północną rynku, ulicę Świdnicką (od przejścia podziemnego do Rynku), Oławską (od ulicy Szewskiej do Rynku) oraz Plac Solny. Dojazd na jarmark jest możliwy zarówno tramwajem, jak i autobusem, a także samochodem. Osoby decydujące się na dojazd własnym pojazdem powinny skorzystać z parkingów Park&Ride lub z innych dostępnych parkingów w pobliżu, unikając prób zaparkowania w ścisłym centrum miasta.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu otwarty jest dla wszystkich zwiedzających, dlatego też organizatorzy wydarzenia przygotowali szereg ułatwień dla osób niepełnosprawnych. Na terenie jarmarku dostępne są specjalne miejsca dla osób z niepełnosprawnościami, które umożliwiają im swobodny dostęp do stoisk oraz bezpieczne poruszanie się po terenie jarmarku.