Przygotowania Wrocławia do Dnia Wszystkich Świętych: Akcja Znicz i zmiany w organizacji ruchu

Przygotowania Wrocławia do Dnia Wszystkich Świętych: Akcja Znicz i zmiany w organizacji ruchu

W związku z nadchodzącym Dniem Wszystkich Świętych, miasto Wrocław rozpoczyna swoje przygotowania, które obejmują modyfikacje w kierowaniu ruchem drogowym, planach kursowania komunikacji miejskiej oraz policyjnej inicjatywie pod nazwą Akcja Znicz. Wrocławski Urząd Miejski poinformował dziś o planach dotyczących zarządzania ruchem w okolicy największych cmentarzy w mieście.

Straż Miejska we Wrocławiu od poprzedniego weekendu intensyfikuje swoje działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom odwiedzającym cmentarze. Funkcjonariusze straży dokładnie sprawdzają oznakowanie dróg, a także stan oświetlenia ulic i przejść dla pieszych.

Akcja Znicz prowadzona przez policję rusza 31 października i potrwa do 2 listopada. Już jednak przed oficjalnym startem akcji, policja przeprowadzi zintensyfikowane patrole. Funkcjonariusze będą kierować ruchem w miejscach o dużej gęstości pojazdów, kontrolować sytuację na drogach i na terenie cmentarzy.

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną przy 13 cmentarzach we Wrocławiu. Niektóre z tych modyfikacji będą małe, ale w niektórych miejscach całe ulice zostaną zamknięte dla ruchu. Andrzej Brzoza z Urzędu Miejskiego Wrocławia podkreśla, jak ważne jest przestrzeganie nowych oznakowań i sygnalizacji świetlnej, zwłaszcza że wiele z nich będzie pracować w trybie żółtym pulsującym. Zaleca także bezwzględne stosowanie się do poleceń policji, jeśli taka sytuacja wystąpi.

Dojazd do wielu cmentarzy samochodem może być utrudniony, dlatego służby miasta apelują o korzystanie z komunikacji miejskiej. Witold Woźny, prezes MPK we Wrocławiu, zapewnia, że zarówno pod względem taboru, jak i personelu, są dobrze przygotowani. Podkreśla również, że łatwiejsze i szybsze będzie przemieszczanie się do cmentarzy autobusami i tramwajami, które mają wydzielone pasy ruchu.

Komunikacja miejska we Wrocławiu zostanie wzmocniona poprzez uruchomienie 8 specjalnych linii tramwajowych i 7 specjalnych linii autobusowych.