Koniec złotej jesieni: IMGW przewiduje deszczową pogodę od 25 października

Koniec złotej jesieni: IMGW przewiduje deszczową pogodę od 25 października

W dniach od środy, 25 października, niestety wielbiciele słonecznej, złotej jesieni nie będą mieli powodów do optymizmu. Szczegółowe prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wskazują na nadchodzące załamanie pogody. Zmienność aury ma objawić się w postaci silniejszych opadów i wiatrów, chociaż bez oznak przymrozków.

Jako że nadejdą dni typowo jesiennych warunków atmosferycznych, synoptycy z IMGW informują o przewidywanych chwilach pochmurnych i deszczowych, przeplatanych sporadycznymi okresami słońca. 25 października, we Wrocławiu spodziewany jest słaby do umiarkowanego wiatr, głównie ze stron zachodnich i południowych. Tego dnia termometry wskażą temperaturę wynoszącą 12 stopni Celsjusza.

Prognoza na czwartek, 26 października, również nie przewiduje większych zmian w pogodzie. Powinniśmy spodziewać się podobnej temperatury jak w poprzednim dniu, a niebo pokryje większość czasu gęsta pokrywa chmur, z której będą spadać opady deszczu. Podobne warunki pogodowe utrzymają się także w piątek 27 października, kiedy to spodziewane są kolejne intensywne opady.

Weekend 28 i 29 października przyniesie nieco zmienne warunki atmosferyczne. Na przemian z chmurami pojawi się słońce, jednak nadal możliwe są miejscowe, przelotne opady deszczu.