Obława na dwóch mężczyzn podejrzanych o serię kradzieży i włamań

Obława na dwóch mężczyzn podejrzanych o serię kradzieży i włamań

Policja odzyskała szeroki asortyment przedmiotów – od gotówki, przez biżuterię, ubrania, obuwie, perfumy, po elektronikę – podczas przeszukań domów dwóch mężczyzn. Mężczyźni w wieku 33 oraz 52 lat są podejrzewani o serię kradzieży i włamań do różnych typów obiektów. Obaj zostali zatrzymani i umieszczeni w areszcie. Przestępstwa, które im zarzucają mogą skutkować karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Dwóch mężczyzn o wieku 33 i 52 lata zostało zatrzymanych przez policję i są podejrzewani o serię kradzieży i włamań do różnych miejsc, w tym mieszkań i domów. Sąd zdecydował o umieszczeniu ich w areszcie na okres trzech miesięcy.

St. asp. Aleksandra Freus z policji we Wrocławiu informuje, że dotychczasowe dowody oskarżają tych mężczyzn o 12 przestępstw kradzieży z włamaniem, ale sprawy są nadal badane, ponieważ prawdopodobnie ich działalność była znacznie szersza niż dowody sugerują. Policja podejrzewa, że obaj mężczyźni mogli działać na terenie całego kraju.

Policja prosi ofiary włamań i kradzieży o zapoznanie się ze zdjęciami odzyskanych przedmiotów, które obejmują pieniądze, biżuterię, ubrania, buty, perfumy i elektronikę. Według informacji policyjnych te przedmioty zostały zabezpieczone podczas przeszukiwania miejsc zamieszkania podejrzanych.

Osoby, które rozpoznają swoje przedmioty na opublikowanych przez policję zdjęciach, są proszone o skontaktowanie się z Komisariatem Policji w Siechnicach pod numerem 47 87 168 62 lub z najbliższą jednostką policji – tak brzmi komunikat od policji.