Tragiczny wypadek na torach kolejowych w Bydgoszczy

Tragiczny wypadek na torach kolejowych w Bydgoszczy

W piątek 20 października, tuż przed siódma rano, doszło do tragedii na szlaku kolejowym w Bydgoszczy. W wyniku tego tragicznego incydentu, pociągi podróżujące na trasie z Gdyni Głównej do Jeleniej Góry przez Wrocław zostały zatrzymane.

Komunikat o tym zdarzeniu dotarł do odpowiednich służb poranek 20 października, niewiele przed godziną siódmą. Zgodnie z informacjami, które udało się ustalić, młody człowiek przechodzący przez tory został tragicznie potrącony przez pociąg POLREGIO jadący na trasie Laskowice Pomorskie – Bydgoszcz Główna.

Wypadku po wypadku, pociąg InterCity Pomorzanin kursujący z Gdyni Głównej do Jeleniej Góry z przystankiem na stacji Wrocław Główny, odnotował prawie trzygodzinne opóźnienie – dokładnie 164 minuty. Istnieje możliwość, że inne pociągi zaplanowane na piątkowe popołudnie również mogą doświadczyć opóźnień i nie dotrzeć na czas na wyznaczone stacje.

Pociąg IC Piast kursujący z Gdyni Głównej do Krakowa i Przemyśla, był zatrzymany w pobliżu stacji Bydgoszcz Główna około godziny 10:20, ze względu na prowadzone prace przez służby ratunkowe. Podobna sytuacja spotkała pociąg IC Artus z Gdyni Głównej do Krakowa i Przemyśla, który został zatrzymany o godzinie 11:50.