Przebudowa ulicy Pomorskiej i placu Staszica wkracza w decydującą fazę

Przebudowa ulicy Pomorskiej i placu Staszica wkracza w decydującą fazę

Rzemiosło urbanistyczne daje o sobie znać na ulicy Pomorskiej i placu Staszica we Wrocławiu, gdzie prace budowlane wchodzą w krytyczną etapę. Przygotowania do poprawnego funkcjonowania komunikacji tramwajowej w najważniejszym dniu dla wszystkich Polaków – Dzień Wszystkich Świętych, są już na zaawansowanym poziomie. Z myślą o ułatwieniu obywatelom dostępności do Cmentarza Osobowickiego, torowisko położone na placu Staszica ma zostać tymczasowo przeznaczone do korzystania.

Właśnie nadszedł decydujący moment w realizacji kluczowego projektu mającego na celu podniesienie standardu infrastruktury miejskiej. Miasto ma zamiar zapewnić efektywny przepływ tramwajów podczas Dnia Wszystkich Świętych. Według informacji przekazanych przez Gazetę Wrocławską, strategia zakłada, że tramwaje zaczną funkcjonować na placu Staszica pod koniec października. Tak więc mieszkańcy będą mogli skorzystać z transportu publicznego również na trasie do Cmentarza Osobowickiego w dniach od 1 do 3 listopada.

Podstawowym punktem zaplanowanych działań jest renowacja sieci kanalizacji sanitarnej znajdującej się pod wiaduktem przy ulicy Reymonta. Na tej trasie pozostało do ukończenia ostatnie kilkanaście metrów torowiska.

Tramwaje będą kursowały od placu Powstańców Wielkopolskich, prowadząc przez park imienia Stanisława Staszica, pod wiaduktem, aż do Cmentarza Osobowickiego. W drodze powrotnej, pojazdy MPK przejadą ulicami Chrobrego lub Słowiańską.

Po zakończeniu Dnia Wszystkich Świętych, ruch na placu zostanie zawieszony. Dzięki temu wykonawca będzie mógł prowadzić dalsze prace bez zakłóceń.