Ekspozycja "Dzika Afryka" – nowa atrakcja wrocławskiego ogrodu zoologicznego

Ekspozycja "Dzika Afryka" – nowa atrakcja wrocławskiego ogrodu zoologicznego

Wrocławski ogród zoologiczny szykuje się na przyjęcie wystawy edukacyjnej pod tytułem „Dzika Afryka”. Wystawa ta ma za zadanie przybliżyć zwiedzającym najbardziej charakterystyczne gatunki zwierząt z tego egzotycznego kontynentu, prezentowane w innowacyjnej, multimedialnej formie. Choć oficjalne otwarcie ekspozycji planowane jest na 27 października 2023 roku, bilety są już dostępne w przedsprzedaży.

„Dzika Afryka” będzie prezentowana do 3 marca 2024 roku jako dodatkowa, sezonowa atrakcja. Wyjątkowość tej propozycji polega na tym, że dostępna będzie dla zwiedzających nocą, po regularnych godzinach funkcjonowania zoo. Trasa ekspozycji została zaplanowana w historycznej części ogrodu zoologicznego i wiedzie specjalnie przygotowaną ścieżką, pełną multimedialnych rozwiązań. Podczas podróży ścieżką odkrywców czekają spotkania z najbardziej urokliwymi gatunkami zwierząt afrykańskich w niepowtarzalnym, podświetlonym wydaniu. Ta unikalna wystawa jest także świetną lekcją przyrodoznawstwa, która pozwoli zwiedzającym poszerzyć swoją wiedzę o gatunkach stojących na skraju wyginięcia.

Organizatorzy ekspozycji, wspólnie z ZOO Wrocław, podjęli decyzję, że za każdy sprzedany bilet zostanie przekazany 1 zł na ochronę pingwinów przylądkowych – tońców. Te urocze stworzenia zostały wybrane na ambasadorów projektu i każdy zakupiony bilet będzie bezpośrednim wsparciem dla nich.

Wejście na ekspozycję będzie możliwe przez bramę zoo od strony ulicy Wróblewskiego, która znajduje się przy przystanku autobusowym „Hala Stulecia”, w pobliżu ulicy Wystawowej we Wrocławiu.

Aktualnie trwa promocja na bilety sezonowe, które umożliwiają dostęp do wystawy każdego dnia przez cały okres jej trwania. Gdy nabywasz bilet sezonowy do 20 października, możesz skorzystać z 30-procentowej zniżki.