Rozpoczynają się prace przy budowie drogi ekspresowej S8 Wrocław – Kłodzko: pierwszy z wykonawców wybrany

Rozpoczynają się prace przy budowie drogi ekspresowej S8 Wrocław – Kłodzko: pierwszy z wykonawców wybrany

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podjęła decyzję, która umożliwi rozpoczęcie prac konstrukcyjnych na pierwszym odcinku drogi ekspresowej S8 Wrocław – Kłodzko. Odległość tego etapu wynosi 33 kilometry. Jakie są prognozy dotyczące terminów rozpoczęcia prac oraz dni, kiedy pierwsi kierowcy będą mogli skorzystać z nowej trasy? Ciekawostką jest fakt, że GDDKiA już wytypowała pierwszych wykonawców odpowiedzialnych za realizację projektu.

Według informacji przekazanych przez GDDKiA, najkorzystniejsze propozycje w przetargach na projektowanie i budowę dwóch z trzech odcinków pod Wrocławiem zostały już wybrane. Na odcinek Kobierzyce Północ – Kobierzyce Południe wpłynęło łącznie 12 ofert, z których najbardziej atrakcyjną okazała się ta przedstawiona przez firmę Strabag. Oferta ta opiewała na kwotę 309 777 961,23 zł.

Krajowa droga nr 8, stanowiąca obecne połączenie między Wrocławiem a Kłodzkiem, jest jednym z najmniej bezpiecznych odcinków na Dolnym Śląsku, co roku zdarza się tam wiele tragicznych w skutkach wypadków. Dzięki budowie drogi ekspresowej S8 Wrocław – Kłodzko, zarówno bezpieczeństwo, jak i prędkość podróży mają znacząco zyskać. Całość trasy ekspresowej, o łącznej długości 87 kilometrów, podzielono na kilka etapów wykonawczych. Pierwszym z nich będzie odcinek od Wrocławia do Łagiewnik.