Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu liderem edukacji medycznej w Polsce według rankingu THE WUR 2024

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu liderem edukacji medycznej w Polsce według rankingu THE WUR 2024

Prestiżowy ranking Times Higher Education World University Rankings (THE WUR) 2024 wybrał Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu jako czołową polską instytucję kształcącą przyszłych lekarzy. Analiza obejmowała łącznie 39 uczelni wyższych na terenie Polski. Oprócz Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, w gronie elitarnych szkół (miejsca 601-800), znalazły się równocześnie Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski.

Rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, prof. Piotr Ponikowski, z satysfakcją komentuje te wyniki: „Zajmujemy pierwsze miejsce wśród uczelni medycznych i plasujemy się w czołowej trójce rankingu ogólnokrajowego – to powód do radości”. Profesor przytacza również sukcesy osiągnięte w innym znaczącym zestawieniu – Listy Szanghajskiej. „Nasza renoma rośnie. Coraz lepsze pozycje w kluczowych rankingach dowodzą skuteczności naszych działań. Najnowszy ranking THE WUR potwierdza, że oferujemy najlepszy nauczania medycyny w Polsce. Pragniemy doskonalić się w nauczaniu, dlatego wprowadziliśmy liczne innowacje w ostatnim roku. To wszystko ma na celu lepsze i bardziej praktyczne kształcenie naszych studentów. Możemy zobaczyć, że to przynosi rezultaty i motywuje do dalszych zmian. Nasza druga pozycja w kategorii jakości badań potwierdza nasze dążenie do stania się uczelnią badawczą. W najbliższych miesiącach intensywnie będziemy pracować nad tym celem” – zapewnia rektor UMW.

Na tegorocznej Liście Szanghajskiej znalazło się dziewięć uczelni z Polski, w tym dwie medyczne – Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu pochwalić się może również 112. miejscem w najnowszym zestawieniu Web of Universities dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W pierwszym tysiącu ocenionych szkół wyższych znalazło się 12 polskich uczelni medycznych.